Spolek Liskovec je boží Vás srdečně zve na letošní lískovecký fesťák.
Těšit se můžete na tyto skupiny:

Kamelot a Roman Horký – Všechno začalo v Brně v roce 1982. Roman Horký a Radek „Bůček“ Michal – dva nadšenci, kteří založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Život byl o kytarách, písničkách a hlavně o energii a radosti. Tak vznikla skupina Kamelot. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky „Folk a country“, kde je hudební skupina zařazena dodnes. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký, který je v současné době jediný člen původního Kamelotu.

Roman Horký neupřednostňuje žádný hudební styl. Dává svým písničkám takový kabát, jaký cítí, že jim patří. Jednou modernější, jednou tradičnější. Sjednocuje je jejich společný duch. Mnohé z více než tří set skladeb Romana Horkého připomínají deníkové záznamy nálad a pocitů písničkářovy duše. Když procházíme jeho alba, jako bychom měli na dlani jeden lidský život. V jeho záznamech štěstí nebo smutku cítíme odraz toho, čím žijeme my sami.
https://www.romanhorky-kamelot.cz/

CROSSBAND -je česká pop-rocková kapela z Nymburka založena v roce 2004.

„Muzika nás baví a tak jí lidem z podia servírujeme s veškerou parádou a nasazením.“

kapela CROSSBAND patří ke stálicím české pop-rockové scényodehrála přes 500 koncertů na různých pódiích po celém Českuúčast na letních festivalů, městských slavností a jiných hudebních akcístylově je kapela rozkročená od hitparády Frekvence 1, Signal a RCL, až po Country rádio nebo třeba rádio Samsonhttps:
www.crossband.cz

SakrapesBLUEGRASSOVÁ KAPELA „SAKRAPES“ VZNIKLA V ROCE 2004. ČLENY KAPELY JSOU LEGENDY BRNĚNSKÉHO BLUEGRASSU.
Zvuk kapely je dán akustickými nástroji klasického bluegrassového obsazení, čistým vícehlasým vokálem, nechybějícím drivem a pevným rytmickým doprovodem.
Kapelu založila pětice zkušených hráčů s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách (Uhlák, Vědro, Poutníci, Classic Bourbon Sextet, Konečná stanice, Smutňáci, Eben, Trapeři – první kapela Roberta Křesťana).
Kapela Sakrapes má ve svém repertoáru především melodické písně jmenovaných kapel a brilantní instrumentálky pro banjo, mandolínu, dobro a kytaru. Repertoár kapely doplňují známé skladby a evergreeny převzaté od interpretů americké a české country hudby a bluegrassu.
https://www.sakrapes.cz/

Přístav – Hudební skupina Přístav z Brna patří ke stálým tvářím folkové scény. Věnuje se akustické muzice podpořené vícehlasým vokálem, s výraznou sólovou kytarou Víti Buriánka, na-jazz-lými klávesami Jitky Buriánkové, pregnantní doprovodnou kytarou Aleše Hrbka a tepavou basskytarou Kamila Mazálka.
https://www.kapelapristav.cz/

MadalenVznik skupiny Madalen se datuje od února roku 1992, kdy se kapela (ve složení Honza Štaigl-kytara, Honza Šebesta-12-kytara, Kamila Drtilová-zpěv a Standa Benedikt-kontrabas) zúčastnila soutěžní přehlídky PRAMENY ve Šternberku. U zrodu skupiny ale stáli  Honza Štaigl, který dodnes plní roli kapelníka, a kytarista Honza Šebesta. Tito Honzové se kdysi v létě 1991 setkali na vandru v Toulovcových Maštalích u Skutče (krásné to prostředí :-).

Skupina dostává jméno podle písně skupiny Bokomara Madalen a tuto píseň také přejímá do svého repertoáru (za souhlasu pana Luboše Javůrka). Trampské a folkové prvopočátky kapely s sebou nesou i výběr zpěvaček. Po Kamile Drtilové nastupuje do Madalen Katka Holínková (dnes Vepřková) a Eva Moravcová (tanečnice souboru Markovice).  Za nedlouho Evu vystřídá zpěvačka Jana Netopilová (dnes Gieselová), která přechází ze sk. Náhoda.

Osudové setkání s Pavlínou Jíšovou na Bluegrassové dílně v Pardubicích v roce 1993 ukazuje možnost, kam se dál ubírat. Na písnNamaluj mi si zpěvačky Madalenu společně s Věrkou Bartošovou (toho času zpěvačkou skupiny Náhoda) poprvé vyzkouší, jak vypadá dívčí trojhlas a je rozhodnuto.
https://www.madalen.cz/

Nevermore & KosmonautBrněnská skupina Nevermore & Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře a autora Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří kytarista Pavel Karas, basista Vít Sklenář, bubeník Vladimír Třebický a jako hostující bubeník Radim Grünwald. Texty jsou v češtině a veškerá muzika je autorská. V roce 2014 vydali Nevermore & Kosmonaut své první oficiální album „Mezi planetami“. Za druhou studiovou desku „Bleděmodré město“ (2018), která je inspirována Brnem, byla kapela nominována na prestižní hudební cenu Anděl v kategorii Folk. Ve stejném roce obdržel Kosmonaut za texty na tomto albu ocenění „Za krásu slova“. Třetí deska vyšla v roce 2020 pod názvem „XCR-9“ s podtitulem „Písně do rakety“ a týká se plánované fiktivní cesty skupiny do Vesmíru. Kapela se v minulosti zúčastnila finále řady hudebních soutěží (od folkové Porty až po rockovou Líheň), účinkovala na pestré škále žánrových festivalů a jejich písně z obou alb se objevují v rádiu. Živé koncerty skupiny či záznamy vystoupení proběhly např. na TV Noe (pořady Cvrlikání, Mezi pražci), ve vysílání slovenského rozhlasu Devín (Folkfórum live), rádi Proglas (Jak se Vám líbí?), na vlnách Country rádia či na regionálních stanicích Českého rozhlasu.
https://www.nevermore.cz/

Michal Horák – Ahoj, já jsem Michal a jsem písničkář. Je mi 26 let, ačkoliv prý vypadám na padesát. Píšu písničky o věcech, co mě baví, a doprovázím se u toho nejčastěji na klavír nebo kytaru. Lítám z žánru do žánru, ale myslím, že to je všechno hlavně folk. V nejlepších letech jsem vyhrál několik talentových soutěží, (což jsem završil výhrou Objevu roku v anketě Zlatý slavík 2021 a nominací na Cenu Anděl téhož roku) a od třinácti let koncertuju všude možně. Taky jsem vydal několik singlů, jejichž počet vjůs se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů, z čehož mám velkou radost. Na podzim roku 2019 jsem si vydal svoje první album s prozíravým názvem „Michalovo cédéčko“, na podzim roku 2021 svoje druhé CD jménem „Michalbum“ a nakonec ke sklonku roku 2023 album “Ideální čas se nezbláznit”. Vystudoval jsem pedagogickou fakultu na Karlovce v Praze a pedagogice se věnuju i nadále.

Tak se třeba stavte na koncert nebo si něco poslechněte, budu rád!
https://www.michalhorak.eu/

Vstupenky si můžete koupit zde:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/45478-staroliskoveckej-festak-2024-stary-liskovec-brno-michal-horak-kamelot-madalen

Srdečně Vás zveme na letošní Starolískovecký fesťák,který se bude konat 9.září 2023 od 14 do 22 h na louce proti kostelu sv, Jana Nepomuckého.

Těšit se můžete na skuniny

Korki
Kapela KORKI Přerov – Folk-rocková skupina. Působila dřive pod názvem ŠPUNT. Na hudební sc.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100045842203081

Źamboši

Jsme Žamboši, původně duo Jana a Stanislavy Žambochových, dnes již trio. Hrajeme v obsazení kytara, akordeon a bicí. Naši sestavu rozšířil v roce 2005 bubeník Jiří Nedavaška. Za poněkud zavádějícím názvem se dnes ukrývá progresivně znějící folková kapela. Náš repertoár se opírá o původní tvorbu Jana Žambocha. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti máme naživo asi nejblíže ke kapelám Traband, Čp.8.

Máme zatím čtyři alba, tři získala cenu Anděl a jedno nominaci. Ceny jsou skvělé, díky za ně. Televize, rádia…, ale co je to proti koncertům, kterých odehrajeme po klubech a festivalech kolem stovky ročně!
http://www.zambosi.cz/cz/zambosi

Přístav
Hudební skupina Přístav z Brna patří ke stálým tvářím folkové scény. Věnuje se akustické muzice podpořené vícehlasým vokálem, s výraznou sólovou kytarou Víti Buriánka, na-jazz-lými klávesami Jitky Buriánkové, pregnantní doprovodnou kytarou Aleše Hrbka a tepavou basskytarou Kamila Mazálka.
https://www.kapelapristav.cz/

Źalman a spol.
Kapela Žalman & Spol v roce 2022 startuje do další hudební sezóny s novým výběrovým albem, na němž se objeví dvacítka nejoblíbenějších písní, které si vybrali sami fanoušci a kapela se rozhodla je znovu natočit v nynější sestavě.
http://www.zalman.cz/

Trapeři a Robert Křesťan
Opět se můžete těšit na pár výjimečných koncertů legendární brněnské skupiny Trapeři – první kapely Roberta Křesťana. Kromě Roberta zde uslyšíte Luboše Malinu, Petra Surého, Pavla Pácu Petrželu a Tomáše Kraba Buzka.
https://www.druhatrava.cz/novinky/traperi-s-robertem-krestanem

F.T. Prim
Skupina F.T.PRIM byla založena na konci roku 1988 ze dvou brněnských kapel: FLAŽOLET a TULÁCI. Proto písmenka F a T v názvu kapely. Zakládajícími členy byli: Aleš Bojanovský – kytara, zpěv (Tuláci a občas i akordeon v brněnské folkové skupině Mezitim), Jiří Stejkora – kontrabas , Dita Urbanová – perkuse, zpěv a Petr Fabšič – sólová kytara, zpěv (všichni ze skupiny Flažolet).
http://www.ftprim.cz/#uvod

Epydemye
Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata.Je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně.
https://www.epydemye.cz/

Vstupenky si můžete objednat zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/36283-staroliskoveckej-festak-2023-stary-liskovec-brno-zambosi-pristav-zalman

Starolískovecký fesťák 

Sponzor festivalu

https://www.sako.cz/

Přátelé, zvu vás všechny na již tradiční „Starolískoveckej fesťák“, který se svými kamarády pořádám. Věřili byste tomu, že to bude už čtrnáctý ročník? Jak ten čas letí… Přibylo pár šedin, ale neubylo nadšení pořádat tuto nezapomenutelnou akci, setkat se s vámi, super lidmi a zažít nezapomenutelné odpoledne. Spolu s Honzou Zlámalem, Michalem Hrbkem a Markem Ondrušem se na vás těším 10.9.2022 tam jako vždycky.

Jiří Dvořáček

    Srdečně Vás zveme na Starolískovecký fesťák.

         
       

Generálním partnerem letošního “Starolískoveckého fesťáku“ je akciová společnost Teplárny Brno váš dodavatel tepla, elektřiny a plynu.
www.teplarny.cz

Celý svět se stále mění a s ním i Teplárny Brno. Dávno již nejsme pouze dodavatelem tepla. Pracujeme na nových produktech a službách. Pod hlavičkou Energie pro Brno naleznete nové produkty, nápady a řešení spojené zejména s čistou, zelenou energií.

           

 

 

Přátelé, kamarádi a všichni příznivci dobré hudby. Je to opět tady!
5. září – Starolískoveckej fesťák – a Vy se můžete těšit na výbornou sestavu kapel – HopTrop, Jananas, Poutníci, Přístav, Devítka, Víťa Troníček Trio a Meziměsto. Přijďte si s námi užít pohodovou atmosféru léta a výborné hudby!

 

 


Srdečně Vás zveme na Starolískvecký fesťák, který se koná 14. 9.2019 od 14 do 22h. Vstupenky si můžete objednat –  zde: